پایگاه اطلاع رسانی جوانان شهرستان سیریک

"نون و القلم و ما یسطرون"

ضعیف شدن حافظه با نگاه کردن به زنان

ضعیف شدن حافظه با نگاه کردن به زنان

این تحقیق جدیدی است که حقیقت آن چیزی را که الله تعالی 14 قرن پیش فرموده، روشن می کند!! چرا که در این پژوهش محققان واضح ساختند که نگاه کردن به سوی زنان بر روی حافظه کوتاه مدت انسان تاثیر می گذارد!!
این پژوهش جدید هلندی که یکی از محققان آن را بر روی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه اجرا نموده، نشان می دهد که حضور زنان افسون گر و سخن گفتن با آن ها موجب تشویش فکری مردان شده و از میزان حافظه و فعالیت عقلی آن ها به طور گسترده ای می کاهد.
محققان بیان می دارند که هر چه زیبایی و افسون زن بیشتر باشد، تاثیر گذاری وی نیز بیشتر خواهد بود. محققان این اکتشاف را این گونه تفسیر نمودند که سلول های مغزی که وظیفه سازماندهی و ثبت اطلاعات را بر عهده دارند، با حضور زن و نگاه کردن و حرف زدن با او تحت تاثیر قرار می گیرند. در نتیجه این پژوهش بر روی موضوع جذابیت و افسون گری و خود نمایی متمرکز شد و بدین نتیجه رسید که مرد با نگاه کردن به سوی زن آرایش نموده، تمرکزش را از دست می دهد و توانایی تمرکز حواس خود را حد اقل در زمان نگاه کردن و مدت کوتاهی پس از آن تا از بین رفتن تاثیر نگاه، نخواهد داشت.
شاید حالا درک کنیم که چرا خداوند متعال ما را به فرو گرفتن چشم امر نموده و می فرماید: { ‏قُل لِّلْمُؤْمِنِينَ يَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَيَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذَلِكَ أَزْكَى لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِيرٌ بِمَا يَصْنَعُونَ ‏} 30 نور. یعنی: به مردان مؤمن بگو: چشمان خود را فرو گيرند، و عورتهاي خويشتن را مصون دارند. اين براي ايشان زيبنده‌تر و محترمانه‌تر است. بي‌گمان خداوند از آنچه انجام مي‌دهند آگاه است.
‏به فرمایش خالق مهربان بنگرید که دستور خود را با صیغه (‏قُل لِّلْمُؤْمِنِينَ) به خاطر وجود مبارک رسول الله صلی الله علیه و سلم در بین ما بیان می دارد و گویی که در هر لحظه ما را به فرو گرفتن چشمانمان امر می کند! خداوند در این فرمایش خود که پیامبر صلی الله علیه و سلم را نیز شامل نموده به ما پند می دهد که سیرت زیبا و اخلاق پیامبر را متذکر شویم و دریابیم که وی هرگز از روی شهوت به زنی نگاه نمی کرد.
و به این عبارت فوق العاده بنگرید که: (ذَلِكَ أَزْكَى لَهُمْ)!
نگاه کردن به زن فکر و عقل را فاسد نموده و سلول های مغزی را مختل می کند و عملیات فکری درون مغز را مشوش می سازد، اما زمانی که انسان نگاه کردن به این محرمات را پایان می دهد، در حقیقت مغزش با بیشترین هماهنگی کار می کند و توانایی تمرکز صحیح را به آسانی به دست می آورد.
بار دیگر بنگرید که چگونه خداوند این آیه بزرگ را با این کلامش که: (إِنَّ اللَّهَ خَبِيرٌ بِمَا يَصْنَعُونَ) پایان می دهد! برای این که مراقبت خود را از ما در هر لحظه یادآوری نماید، پس او می فرماید: {يَعْلَمُ خَائِنَةَ الْأَعْيُنِ وَمَا تُخْفِي الصُّدُورُ } 19 غافر. (‏خداوند از دزدانه نگاه كردن چشمها و از رازي كه سينه‌ها در خود پنهان مي‌دارند، آگاه است.) و این بهترین روش درمانی است. چنان که روانشناسان بر این باورند که احساس مراقبت خارجی برای انسان، می تواند او را از ارتکاب کارهای نادرست بازدارد.
همچنین بنگرید که الله تعالی چگونه این آیه را با امر بر فرو گرفتن چشم (يَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ) و حفظ شرمگاه (وَيَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ) آغاز نموده! و این برای این است که خداوند می خواهد هر شبهه و یا کاری را که به فاحشه می انجامد از ما دور سازد. پس نگاه اولین قدم برای ارتکاب کارهای حرام است و انسان زمانی که چشمش را فرو می گیرد، در حقیقت شیرینی و لذت فوق العاده ای را احساس می کند. و این همان چیزی است که پیامبر صلی الله علیه و سلم آن را به ما خبر داده. هنگامی که می فرماید: نگاه تیری از تیرهای شیطان است و کسی که آن را از ترس خداوند ترک کند، خداوند نوری را جایگزین آن می کند که شیرینی اش را در قلبش احساس می کند... سبحان الله!
در آخر می خواهم این نکته را برای شما یادآور شوم که تعدادی از محققان مسلمان پژوهشی را در رابطه با تاثیر نگاه حرام و تداوم آن انجام دادند و بدین نتیجه رسیدند که نگاه کردن به زن بیماری های بسیاری را بر جای می گذارد که در راس آن می توان به گرفتگی عروق که نتیجه هیجان وارده بعد از نگاه می باشد اشاره نمود. و همچنین فشار خون و اختلالات روانی را که تنها در زمان پیری به وجود می آیند به بار می آورد و نیز بیماری های دیگری از این قبیل بیماری ها.
یقینا خداوند می خواهد ما را پاک نموده و تزکیه کند و برای این است که فرمود: {وَاللّهُ يُرِيدُ أَن يَتُوبَ عَلَيْكُمْ وَيُرِيدُ الَّذِينَ يَتَّبِعُونَ الشَّهَوَاتِ أَن تَمِيلُواْ مَيْلاً عَظِيماً} 27 نساء. یعنی: خداوند مي‌خواهد توبه شما را بپذيرد (و به سوي طاعت و عبادت برگرديد و از لوث گناهان پاك و پاكيزه گرديد) و كساني كه به دنبال شهوات راه مي‌افتند، مي‌خواهند كه (از حق دور شويد و به سوي باطل بگرائيد و از راه راست) خيلي منحرف گرديد (تا همچون ايشان شويد).
نکته: در حقیقت پژوهش ها نشان دادند که تاثیر زن آرایش کرده بسیار بیشتر از زن عادی است و در این جا شاید درک کنیم که چرا اسلام خودنمایی را برای زن حرام نموده، بلکه پیامبر صلی الله علیه و سلم یقینا زن را از خودآرایی بر حذر داشته و خبر داده که او بوی بهشت هم به مشامش نمی رسد، مگر این که به سوی خداوند متعال باز گردد و توبه کند. و در حدیثی پیامبر صلی الله علیه و سلم ما را خبر می دهد که خود آرایی و افسون گری و خارج شدن زنان به صورت (کاسیات عاریات مائلات ممیلات) یعنی: «زنانی که پوشیده‌اند و (در عین حال) برهنه‌اند، و زنانی که به طرف مردها تمایل پیدا می‌کنند و مردها را به طرف خود جذب می‌کنند» از نشانه های قیامت است. پس با وجود این موارد هنگامی که اثری از آثار خودنمایی را چه از طریق رسانه ها، یا در خیابان و محل کار می بینیم بهتر است چه برخوردی داشته باشیم؟! در آن زمان شایسته است دستور الهی را به یاد داشته باشیم که: { ‏قُل لِّلْمُؤْمِنِينَ يَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَيَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذَلِكَ أَزْكَى لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِيرٌ بِمَا يَصْنَعُونَ ‏} 30 نور. یعنی: به مردان مؤمن بگو: چشمان خود را فرو گيرند، و عورتهاي خويشتن را مصون دارند. اين براي ايشان زيبنده‌تر و محترمانه‌تر است. بي‌گمان خداوند از آنچه انجام مي‌دهند آگاه است.

منبع: www.kaheel7.com

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام آذر ۱۳۹۰ساعت 12:6  توسط ابو حسن  | 

اسلام بالاترین آمار گسترش در جهان را دارد

اسلام رو به گسترش

                                                                           دولت واتیکان به صورت رسمی اعلام کرد که دین اسلام بیشترین و بالاترین آمار انتشار در جهان را برخوردار است.
واتیکان که از گسترش مسلمان شدن تعداد زیادی از غیرمسلمانان در غرب به دین اسلام، علیرغم حملات اسلام هراسانه در اروپا، به شدت اظهار نگرانی کرده است، اذعان نموده که در نتیجه گرایش غیرمسلمانان به دین اسلام، در مدت کمتر از یک سال، جمعیت مسلمانان در مقایسه با مسیحیان به بیش از سه میلیون نفر افزایش یافته است.
واتیکان در این مورد اذعان کرد: «جمعیت مسلمانان در دنیا از مرز یک میلیارد و سی میلیون و بیست و دو هزار نفر تجاوز کرده که طبق این آمار جمعیت مسلمانان سه میلیون نفر از جمعیت مسیحیان بیشتر است.»
واتیکان در ادامه اعتراف می کند که اسلام اولین رتبه انتشار جهانی در بین سایر ادیان را داراست، به طوری که 19درصد جمعیت دنیا را مسلمانان تشکیل می دهد، در حالی که مسیحیان 17/5درصد جمعیت جهان را شامل می شود.
واتیکان در ادامه از استقبال بی نظیر مردم اروپا، اعم از مسیحی، یهودی و سایر ادیان و اعتقادات، در مورد گرایش به دین اسلام خبر داده است.

منبع: الاسلام الیوم

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام آذر ۱۳۹۰ساعت 11:45  توسط ابو حسن  | 

در ساعات مختلف شب بدنمان در چه وضعی است؟

 زود بخوابید و خواب آرامی داشته باشید .

برای سالم زیستن، باید خواب راحت و آرامی داشته باشیم. به موارد زیر دقت کنید تا اهمیت خوابیدن برای شما روشن گردد: ساعت 9 تا 11 شب: زمانی است برای از بین بردن مواد سمی و غیر ضروری که این عملیات توسط آنتی اکسیدان ها انجام می شود. در این ساعت بهتر است بدن در حال آرامش باشد. در غیر این صورت اثر منفی بر روی سلامتی خود گذاشته اید. ساعت 11 تا 1 شب: عملیات از بین بردن مواد سمی در کبد ادامه دارد و شما باید در خواب عمیق باشید. ساعت 1 تا 3 نیمه شب: عملیات سم زدایی در کیسه صفرا ، در طی یک خواب عمیق به طور مناسب انجام می شود. ساعت 3 تا 5 صبح: عملیات از بین بردن مواد سمی در ریه اتفاق می افتد. بعضی مواقع دیده شده که افراد در این زمان، سرفه شدید یا عطسه می کنند. ساعت 5 تا 7 صبح: این عملیات در روده بزرگ صورت می گیرد، لذا می توانید آن را دفع کنید. ساعت 7 تا 9 صبح: جذب مواد مغذی صورت می گیرد، پس بهتر است صبحانه بخورید. افرادی که بیمار می باشند، بهتر است صبحانه را در ساعت 6 و 30 دقیقه میل کنند. کسانی که می خواهند تناسب اندام داشته باشند، بهترین ساعت صرف صبحانه برای آنها، ساعت 7 و 30 دقیقه می باشد و کسانی که اصلا صبحانه نمی خورند، بهتر است عادت خود را تغییر دهند و در ساعت 9 تا 10 صبح صبحانه بخورند. دیر خوابیدن و دیر بلند شدن از خواب، باعث می شود مواد سمی از بدن دفع نشوند. از نصفه های شب تا ساعت 4 صبح، مغز استخوان عملیات خون سازی را انجام می دهد. در ایام تعطیل، بسیاری افراد تا دیر وقت بیدار می مانند و بعد از اتمام تعطیلات، با خستگی به سر کار می روند، چون اعمال بدنشان دچار سردرگمی شده است و نمی داند چه باید انجام دهد. پس همیشه، زود بخوابید و خواب آرامی داشته باشید .

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم آذر ۱۳۹۰ساعت 10:8  توسط ابو حسن  | 

زنی که با نصف مغزش زندگی می کند...... سبحان الله!!

سبحان الله...

هر روزه علم حالت های جدیدی را کشف می کند که دانشمندان را متحیر نموده و ضعف و عجز آن ها را در مقابل قدرت خداوند عزوجل نمایان می سازد. چنان چه پزشکان در تشخیص وضعیت میشل سی و هفت ساله که با نصف مغزش زندگی می کند، حیران مانده اند. استاندارد های پزشکی سر این زن آمریکایی به هنگام تولد، به اندازه نصف مغز بود. با این وجود او به صورتی طبیعی سخن می گوید و زندگی و فعالیت هایش را به گونه ای طبیعی دنبال می کند. تا قبل 10 سال گذشته علم تنها می تواست این نقص را کشف کند. و آن زمانی بود که د. جوردن گرافمن، رییس سازمان بهداشت توانست وضعیت بیماری ماک را که از مشکل شکل گیری نصف مغز قبل از تشخیص وضعیت پزشکی استثنایی او سخن می گفت، تشخیص دهد. وی اظهار داشت که: موضوع کاملا پیچیده ای است و در طول مرحله رشد کار بسیار دشواری می باشد، چرا که در شناخت حقیقی مغزی شکست کامل پیش آمده. تصاویر گرفته شده با امواج مغناطیسی نشان داد که نزدیک به نیمی از قسمت چپ مغز وجود ندارد. د. گرافمان گفت: ما از مشاهده حجم ضرر وارده بر مغز واقعا شگفت زده شدیم، چرا که از قسمت چپ سطح مغز و 95% از قسمت خارجی آن اثری نبود و بخش های مربوط به حرکت و راه رفتن و تفکر گم شده بودند. و به نصف کروی چپ اشاره نمود که اداره قسمت راست جسم را بر عهده گرفته بود در حالی که آن قسمت تنها مسوول توانایی بر خواندن و نوشتن است. این متخصص تفسیری طبیعی برای زندگی ماک نیافت، غیر از عدم آمادگی نیمه چپ مغز و بر عهده گرفتن نیمه راست باقی مانده وظایف قسمت چپ گم شده و انجام امور اساسی آن را. و به طور آشکار این زن، قدرت کلامی متوسط و قدرت های اساسی را دارد. همچنین ترکیب جمله برایش مقدور بوده و توان فهمیدن راهنمایی و ایجاد کلمات مناسب در هنگام سخن گفتن را دارد چرا که او با مشکلی مواجه است که وابسته به درمان موقعیت بصری است. شاید در طی یادگیری کلام در طول مرحله رشد، زمانی که نیم کره راست امور مهم چپ را بر عهده گرفته یا توانایی های زبانی شکل یافته، این توانایی ها را مهارت هایی که معمولا از وظایف نیم کره راست است بر عهده گرفته. تفکر و عبرت دوست ایمانی من! همانا کسی که اکتشافات جدید علمی را دنبال می کند، در می یابد که در واقع هر روز کشفیات پزشکی حیرت آوری برای دانشمندان نمایان می شود که تفسیری برایش نمی یابند. پس مدت ها پیش دانشمندان از حالتی نادر برای شخصی که بیش از 20 سال در کما ماند در حیرت بودند که چون به زندگی بر گشت و از او درباره زمان خوابش سوال شد، پاسخ داد: تنها یک شب و یا یک روز خواب بودم!! و مورد دیگر برای کودکی که با دو سر متولد شد و مورد سوم برای زنی که در یک بار 8 قلو زائید... و موارد عجیب دیگری که علم از تفسیر آن ناتوان است و دانشمندان ضعف خود را در مقابلشان در می یابند. و همچنین موردی که آن را در این مقاله دیدیم واقعا عجیب است، و چگونه قابل تصور است که انسانی با نصف مغزش زندگی کند و تمام فعالیت هایش را انجام دهد؟! این سخن درست است که بگوییم به انسان از علم مگر اندکی داده نشده، مصداقی بر قول خداوند متعال که می فرماید: {وَمَا أُوتِيتُم مِّن الْعِلْمِ إِلاَّ قَلِيلاً} 85 أسراء... (جز دانش اندكي به شما داده نشده است). و همانا قدرت خداوند بسیار بیشتر از محدوده اختیار بشری است. و ای برادر مومن به تو می گویم: هنگامی که خداوند برایت از معجزات پیامبران گذشته مانند زنده کردن مرده و شکافتن ماه و جوشاندن چشمه ها و غیر این از آن چه پیامبران علیهم السلام انجام داده اند سخن می گوید، تعجب نکن. چرا که قدرت خداوند جل جلاله بسیار بیشتر از آن چیزی است که ما تصور می کنیم. همان گونه که الله تعالی خود می فرماید: {‏ذَلِكَ بِأَنَّ اللَّهَ هُوَ الْحَقُّ وَأَنَّهُ يُحْيِي الْمَوْتَى وَأَنَّهُ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ ‏* وَأَنَّ السَّاعَةَ آتِيَةٌ لَّا رَيْبَ فِيهَا وَأَنَّ اللَّهَ يَبْعَثُ مَن فِي الْقُبُورِ } 6- 7 حج.... ( آن بدان خاطر است كه (بدانيد) خدا حق است و او مردگان را زنده مي گرداند، و وي بر هر چيزي توانا است. و بدون شك قيامت فرا مي رسد و جاي هيچ گونه ترديدي نيست، و خداوند تمام كساني را كه در گورها آرميده اند دوباره زنده مي گرداند. منبع: www.kaheel7.com

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۹۰ساعت 8:40  توسط ابو حسن  | 

تیم فوتبال ستاره سرزه سیریک مقابل البدر کنگ متوقف شد

از سری مسابقات قهرمانی امیدهای استان تیم ستاره سرزه سیریک که بعنوان نماینده شهرستان در این مسابقات حضور دارد در مرحله رفت دوره نیمه نهایی این مسابقات با نتیجه مساوی بدون گل متوقف شد لازم به ذکر است که تیم البدر در این بازی یک پنالتی را از دست داد و تیم ستاره همچنان امیدوار به بازی برگشت که روز سه شنبه یعنی پس فردا در کنگ برگزار میشود باقی ماند که آرزوی موفقیت برای جوانان برومند سیریکی داریم.
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۰ساعت 9:47  توسط ابو حسن  | 

قضا و قدر

قضا و قدر

«مَا أَصَابَ مِنْ مُصِیبَةٍ فِی الْأَرْضِ وَلَا فِی أَنْفُسِکُمْ إِلَّا فِی کِتَابٍ مِنْ قَبْلِ أَنْ نَبْرَأَهَا إِنَّ ذَلِکَ عَلَى اللَّهِ یَسِیرٌ؛» (هر مصیبت و بلایی که به زمین یا به شما می‌‌رسد، پیشتر در لوح محفوظ ثبت و ضبط شده است.) قلم رفته و کاغذها جمع شده‌اند و کار، فیصله شده است وتقدیرها و رخدادها، همه نگاشته شده‌اند. «قُلْ لَنْ یُصِیبَنَا إِلَّا مَا کَتَبَ اللَّهُ لَنَا هُوَ مَوْلَانَا وَعَلَى اللَّهِ فَلْیَتَوَکَّلِ الْمُؤْمِنُونَ؛» (به ما هیچ بلایی نخواهد رسید مگر آنچه خداوند برای ما نوشته است.) آن چه به تو رسیده، امکان نداشته که از تو بگذرد و آنچه به تو برنخورده، امکان نداشته که بدان گرفتار شوی.
هرگاه این باور در وجودت ریشه بدواند و در دلت جای بگیرد آنگاه مصیبت و رنج برایت به هدیه‌ای تبدیل می‌‌ شود و همه حوادث را به عنوان جایزه و مدال دریافت می‌‌داری. (من یرد الله به خیراً یصب منه) «هر کس، خداوند نسبت به او اراده خیر داشته باشد، او را به مصیبت گرفتار می‌‌ کند». پس از بیماری و مردن فرزند و یا زیانی مالی و یا از سوختن خانه ات در آتش، ناراحت و پریشان مباش. چون خداوند، مقدر نموده تا چنین اتفاقی بیفتد؛ برایت قبلاً چنین چیزی انتخاب شده و حق انتخاب، از آن خداست. اما تو در برابر این مشکلات پاداش می ‌‌بینی و گناهانت بخشوده می‌‌ شوند.
مبارک باد بر مصیبت زدگان، شکیبایی و رضامندی آن ها از خداوندی که تنها او، بخشنده و گیرنده است و او، روزی را زیاد و کم می‌ ‌نماید. «لَا یُسْأَلُ عَمَّا یَفْعَلُ وَهُمْ یُسْأَلُونَ؛ همان خدایی که از آنچه می‌‌کند، پرسیده نمی‌‌شود و آنها پرسیده می‌‌شوند».
اعصاب تو راحت نخواهد شد و اضطراب و وسوسه‌هایت از دل بیرون نخواهد رفت مگر آن که به تقدیر و قضا ایمان داشته باشی و بدانی که هر آن چه، پیش خواهد آمد، قبلا نوشته شده است؛ پس با حسرت و اندوه خوردن، خودت را تلف مکن و گمان مبر که می‌‌توانستی از فرو ریختن دیوار جلوگیری نمایی، از ریختن آب مانع شوی و جلوی وزش باد را بگیری و نگذاری که شیشه بشکند؛ بر خلاف میل من و شما چنین چیزی درست نیست و آنچه مقدر شده، اتفاق خواهد افتاد. «فَمَنْ شَاءَ فَلْیُؤْمِنْ وَمَنْ شَاءَ فَلْیَکْفُرْ؛ هر کس می‌خواهد ایمان بیاورد و هر کس می‌‌خواهد کفر بورزد».
تسلیم تقدیر باش قبل از آن که اظهار ناخوشنودی، فریاد و فغان و شکایت کردن، تو را در محاصره خود قرار دهد. به تقدیر و قضا اعتراف کن پیش از آن که سیل خروشان ندامت و پریشانی، ناگهان به تو هجوم آورد.
پس هرگاه اسباب را فراهم نمودی و تمام توانت را به کار بستی، اما به خواسته ات نرسیدی، خاطر جمع باش که این همان چیزی است که باید اتفاق می‌‌ افتاد و نگو: «اگر چنین و چنان می‌‌کردم، چنان و چنین می‌‌ شد؛ بلکه بگو: خداوند چنین مقدر نموده و آن چه خواست او بوده، همان کرده است».
«إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا؛ به دنبال سختی آسانی خواهد بود».
ای انسان! بعد از گرسنگی و تشنگی، سیری است و بعد از بی خوابی، خواب آرام و پس از بیماری، تندرستی خواهد بود و گمراه هدایت خواهد شد و دلواپسی ها و رنج ها پایان خواهند یافت و تاریکی، رخت برخواهد بست.

«فَعَسَى اللَّهُ أَنْ یَأْتِیَ بِالْفَتْحِ أَوْ أَمْرٍ مِنْ عِنْدِهِ؛ امید است خداوند پیروزی یا راه حلی از جانب خودش بیاورد».
شب را مژده باد به سپیده‌ دمی که با روشن کردن قله کو هها و دره‌ ها، سرش را بلند می‌‌ کند؛ انسان رنج‌دیده و مصیبت زده را مژده باد به موفقیتی که با سرعت نور، ناگهان در یک چشم به هم زدن سر می ‌‌رسد. فرد گرفتار را مژده باد به لطفی پنهان و دست هایی گرم که او را به آغوش خواهند گرفت. هر گاه دیدی که صحرا و بیابان، طولانی است و همچنان ادامه دارد، بدان که آن سوی این صحرا، باغی سرسبز است که سایه‌ های دلپذیری دارد.
هنگامی که دیدی طناب، سخت و سخت تر می‌‌شود، بدان که پاره خواهد شد. اشک ها با خود لبخند همراه دارند؛ بعد از هراس و ترس، امنیت به سراغ انسان می‌‌آید و با اضطراب و آشفتگی، آرامش همراه است. آتش، ابراهیم خلیل (علیه السلام) را نمی‌‌سوزد؛ چون عنایت و توجه الهی، پنجره‌ای به سوی او گشوده است؛ پنجره‌ای سرد و سلامت: دریا، موسی (علیه السلام) را غرق نمی‌‌ کند؛ چون این صدا و فریاد را سر داده است که: «هرگز نه؛ پروردگارم با من است و مرا هدایت خواهد کرد».
پیامبر (صلي الله عليه وآله وسلم) در سفر هجرت و در غار ثور، به همراهش مژده داد که خداوند، با ما است؛ آن گاه امنیت، پیروزی و آرامش، آن ها را فرا گرفت.
کسانی که برده لحظه‌های فعلی و شرایط جانکاه خود هستند، چیزی جز بدبختی و دشواری و نابودی نمی‌‌بینند؛ چون آن ها جز به دیوار اتاق و درب خانه به چیزی دیگر نمی ‌‌نگرند. آن ها باید به آن سوی موانع نگاه کنند و افکارشان را رها سازند تا به آن سوی دیوارها بروند.
پس تاب و توان خود را از دست مده؛ زیرا تداوم یک وضعیت برای همیشه محال و ناممکن می‌‌باشد و بهترین عبادت، انتظار رهایی از بند سختی‌ هاست. روزها در گردش و دگرگونی هستند. روزگار، متغیر و شب ها، آبستن اتفاقات جدیدی می‌‌ باشد؛ دنیای غیب، پنهان است و خداوند حکیم، هر روز به کاری می‌‌ پردازد و شاید خدا بعد از آن راه حلی بیاورد؛ اما بدان که بعد از سختی، آسانی است.
نویسنده: دکتر عائض القرنی
ترجمه: محمدگل گمشادزهی

برگرفته از سایت دانشجویان جنوب

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۰ساعت 9:34  توسط ابو حسن  | 

ابراز همدردی

 انا لله و انا الیه راجعون. 

کل من علیها فان و یبقی وجه ربک ذو الجلال و الاکرام "

عرش می لرزد ، از مقام والای مادر

زمین جان گیرد از ،نام زیبای مادر
تو روح عشق خویش را در زن دمیدی

بهشت را هدیه دادی بر پای مادر

دیروز با خبر شدیم همسر و دختر اقای علی آشوری در اثر برخورد ماشین با آنها دار فانی را وداع گفتند 

توی جاده ای که انتهاش معلوم نیست پیاده یا سواره بودنت فرقی نمی کند، اما اگه همراهی داشته باشی که تنهات نذاره ،بی انتها بودن جاده برات آرزو میشه.

درگذشت دختر و مادر با همدیگر برای یک خانواده چنان سنگین و جانسوز است که به دشواری به باور می‌نشیند، ولی در برابر تقدیر حضرت پروردگار چاره‌ای جز تسلیم و رضا نیست.این ماتم جانگداز را به، علی آشوری و خانواده محترم ایشان  صمیمانه تسلیت عرض نموده و برای آنان صبر و اجر و برای آن عزیزان سفرکرده علو درجات طلب می‌کنیم.

روحشان شاد یادشان گرامی

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۰ساعت 9:13  توسط ابو حسن  | 

پانزده ويژگي روز جمعه

      

  پانزده ویژگی        

جمعه ی مبارک

جمعه ی عبادت

پيامبر صَلَّي­اللهُ عَلَيهِ و سَلَّمَ در نماز صبح روز جمعه دو سوره سجده و انسان را  مي­خواند، تلاوت اين دو سوره در نماز صبح جمعه بدان خاطر است كه دربرگيرنده­ي اتفاقات گذشته در اين روز و آنچه در آن اتفاق خواهد افتاد مي­باشد و به دليل اين­كه اين دو سوره مشتمل بر آفرينش آدم و ذكر معاد و حشر بندگان مي­باشد كه همه در روز جمعه اتفاق افتاده يا خواهد افتاد.

دوّم: مستحب است در شب و روز جمعه صلوات بيشتري بر پيامبر صَلَّي­اللهُ عَلَيهِ و سَلَّمَ فرستاده شود، دليل اين گفته حديث پيامبر صَلَّي­اللهُ عَلَيهِ و سَلَّمَ مي­باشد كه فرمود: ((أكثِرُوا مِنَ الصَّلاةِ عَلَيَّ يَومَ الجُمُعَةِ وَليَلةَ الْجُمُعَةِ)): در روز و شب جمعه بيشتر بر من صلوات بفرستيد. [به روايت بيهقي از حديث انس، و اين حديث حسن مي­باشد.‍]

سوّم:  از جمله بزرگترين ويژگيهاي روز جمعه نماز جمعه مي­باشد؛ نماز جمعه يكي از مهمترين واجبات اسلام بر مسلمانان است كه هركس از روي سستي و تنبلي آن را ترك كند خداوند بر دل او مهر مي­زند.

چهارم: غسل كردن  در روز جمعه، اين غسل سنت مؤكّد است حتي برخي علما آن را به طور مطلق واجب دانسته­اند.

پنجم: مستحب است در روز جمعه از  مواد خوشبو كننده­ استفاده نمود، زيرا اين روز در ميان روزهاي هفته از همه افضل است.

ششم: استفاده از سِواك در روز جمعه ، به دليل اين­كه پيامبر صَلَّي­اللهُ عَلَيهِ و سَلَّمَ فرمود: ((لَوْلا أَنْ أَشُقَّ عَلَى أُمَّتِي لَأَمَرْتُهُمْ بِالسِّواكِ عِندَ كُلِّ صَلاةٍ)): چنان كه براي امت من ايجاد مشقت نمي­نمود سواك زدن در هنگان خواندن هر نمازي را فرمان مي­دادم. و اين فرمان پيامبر صَلَّي­اللهُ عَلَيهِ و سَلَّمَ شامل همه نمازها مي­باشد.

هفتم: مستحب است زود به مسجد رفت و به نمازهاي سنت و ذكر و تلاوت قرآن مشغول شد، تا اين­كه خطيب براي نماز جمعه حاضر شود، و بايد به سخنان امام گوش فرا گيرد.

هشتم: تلاوت سوره كهف در روز جمعه.

نهم: در روز جمعه ساعتي است كه در آن دعا پذيرفته مي­شود، در صحيح از حديث ابوهريره چنين روايت است كه: در روز جمعه ساعتي است كه هرگاه بنده­ي مسلمان در حالي كه ايستاده و نماز مي­خواند هرچيزي از خداوند درخواست نمايد، خداوند به او خواهد بخشيد.

دهم: همانا مقصود از خطبه­ي جمعه آن است كه ثناي بر خداوند و تمجيد او شود، و به وحدانيت او شهادت داده شود و به رسالت پيامبرشع شهادت داده شود.

يازدهم: تلاوت سوره جمعه و منافقون يا اعلي و غاشيه در نماز جمعه، حكم سنت بودن تلاوت اين سوره­ها از پيامبرع در صحيح مسلم روايت شده است.

دوازدهم: روزه جمعه روز عيد هفتگي است كه در هر هفته تكرار مي­شود.

سيزدهم: خواندن نماز در روز جمعه در هنگام زوال آفتاب مكروه نمي­باشد، از امام شافعي به نقل از ابوقتاده روايت است كه پيامبرع خواندن نماز در نصف النهار را جز در روز جمعه مكروه مي­دانست.

چهاردهم: مستحب است زيباترين و بهترين لباس كه توانايي تهيه آن را داشته باشد بپوشد، از پيامبرع روايت است كه فرمود: ((مَنْ اِغْتَسَلَ يَوْمَ الْجُمُعَةِ ومَسَ مِنْ طِيبٍ كانَ لَهُ و مَنْ لَبِسَ مِنْ أحسَنِ ثِيابِهِ ثُمَّ خَرَجَ وعَلَيْهِ السَّكِينَةُ حتّى يَأتِيَ الْمَسجِدَ ثُمَّ يَرْكَعَ إنْ بَدا لَهُ, ولَمْ يُؤْذِ أَحَداً ثُمَّ أنصَتَ إذا خَرَجَ إمامُهُ حَتّى يُصَلِّيَ كانَتْ كَفارَةً لِما بَيْنَهُما)): هركس روز جمعه غسل كند، و از آن عطرياتي كه دارد استفاده كند و از زيباترين لباسي كه دارد بپوشد سپس به سوي مسجد بيرون رود در حالي كه سكينه و آرامش بر او باشد سپس به مسجد رود سپس نماز بخواند و كسي را آزار ندهد سپس ساكت باشد تا امام بر منبر رود و به سخنان او گوش دهد تا نماز بخواند كفاره گناهان بين آن جمعه و جمعه­ي گذشته­اش خواهد شد. [ به روايت احمد در مسندش و اين حديث حسن صحيح است]

پانزدهم: هركس زود به سوي مسجد برود براي او در مقابل هرگامي كه بر مي­دارد پاداش صيام و قيام يك سال نوشته مي­شود، پيامبرr فرمود: ((مَنْ غَسَّلَ وَ اِغْتَسَلَ يَوْمَ الْجُمعة وبَكَّرَ واِبْتَكَرَ , ودنا من الإمام فأنصت، كان له بكل خطوة يخطوها صيام سنة وقيامها وذلك على الله يسير)):  هركس در روز جمعه غسل نمايد و زود به سوي مسجد برود و به امام نزديك شود سپس ساكت بنشيند، براي او در مقابل هر گامي كه بر مي­دارد پادش روزه و نماز يك سال نوشته مي­شود و اين بر خداوند آسان است. [به روايت احمد]

والله أعلم وصلى الله وسلم على نبينا محمد

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم آذر ۱۳۹۰ساعت 15:5  توسط ابو حسن  | 

ستاره سرزه سیریک - البدر بندر کنگ

ستاره سرزه سیریک - البدر بندر کنگ عصر جمعه ساعت ۲ بعد از ظهر

از سری مسابقات فوتبال قهرمانی امیدهای استان تیم ستاره سرزه سیریک نماینده شایسته شهرستان که در مرحله مقدماتی توانست با پیروزی بر حریفان با اقتدار به مرحله بعد صعود کند فردا در مرحله نیمه نهایی از دور رفت مسابقات میزبان تیمی است که بزرگسالان آنها در لیگ دسته دوم کشور توپ میزنند تیم ستاره که از تماشاگران پرشوری برخوردار است امیدوار است که فردا بتواند با حضور تماشاگران خود از این تیم خوب و یکدست کنگی بگذرد و نیمی از راه فینال را طی کند که ما نیزآرزوی موفقیت برای نماینده شهرستان داریم.

در ضمن ما جوانان سیریک آماده حضور یکپارچه در ورزشگاه برای حمایت از این تیم خوب شهرستان هستیم .

  

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم آذر ۱۳۹۰ساعت 14:30  توسط ابو حسن  | 

تاسیس شبکه اجتماعی جهانی مسلمانان

تاسیس شبکه اجتماعی جهانی مسلمانان

شبکه اجتماعی جهانی مسلمانان در ترکیه تاسیس شد تا ارتباط اجتماعی مسلمانان در جهان را توسعه دهد.
پیش از ساخت این شبکه، شبکه های اجتماعی محدود به مرزهای کشورها بود اما با این شبکه مسلمانان می توانند فاصله ها را برداشته و با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.
مدیران این شبکه اجتماعی به آدرس SalamWord.com پیش بینی کرده اند 50 میلیون مسلمان از هم اکنون تا سه سال دیگر به عضویت این سایت در بیایند.
احمد آزیموو، معاون رییس شبکه خواستار پیوستن جوانان مسلمان به این سایت به منظور انتشار اخلاق های اسلامی و دینی شد.
به گزارش اسلام آجیب، به منظ.ور جلوگیری از مشکلات احتمالی و یا فیلتر سازی مخالفان اشاعه اسلام در جهان متخصصانی در 30 کشور جهان مستقر شده اند تا این سایت را از مشکلات فنی مصون بدارند.
شبکه اجتماعی جهانی مسلمانان در سال 2012 آغاز به کار می کند و تمام اخبار اسلامی جهان را پوشش می دهد.
راهنمای شناسایی مساجد در هر جای جهان،رستوران های حلال، بانک های اسلامی و سرویس های آموزش اسلامی از عمده فعالیت های این سایت است.


+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم آذر ۱۳۹۰ساعت 9:38  توسط ابو حسن  | 

جلسه توذیع و معارفه فرمانده انتظامی شهرستان سیریک

نامی که به یادگار میماند

سرهنگ حیدری فرمانده سابق انتظامی در 9 ماه خدمت خود در شهرستان سیریک مقدار 285 کیلوگرم مواد مخدر ، 116100لیتر گازوئیل قاچاق ، 172 هزار نخ سیگار قاچاق و 9963 قوطی مشروبات الکلی کشف نموده است .

که طی جلسه از این بزرگوار تقدیر و تشکر و  سرهنگ دوم پاسدار اصغر باقرييان بعنوان فرماندهي انتظامي شهرستان سيريك منصوب شد سرهنگ باقرييان پيش از اين فرمانده گردان عملياتي حضرت رسول شرق كشور و مسئول آموزش تخصصي مبارزه با مواد مخدر استان بوده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۰ساعت 9:50  توسط ابو حسن  | 

شهادت یک کودک فلسطینی

"بای ذنب قتلت" بخاطر چه گناهی کشته میشود
شهادت یک کودک فلسطینی در اثر بمباران ارتش صهیونیستی که دل هر انسانی را به درد میاورد


یک کودک 12 ساله فلسطینی در اثر جراحات وارده در جریان بمباران بامداد روز جمعه ارتش صهیونیستی که منجر به تخریب منزل خانواده وی در شهر غزه شد، به شهادت رسید. 
به گزارش خبرنگار مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از منابع پزشکی، "رمضان بهجت الزعلان" در اثر جراحات وارده در جریان بمباران ارتش عبری که منجر به تخریب منزل خانواده وی و شهادت پدرش و زخمی شدن 11 تن دیگر از اعضای خانواده اش، از جمله مادر و چند نفر از برادرانش شد، جان خود را از دست داد.
خبرنگار مرکز اطلاع رسانی فلسطین اعلام کرد که بمباران یکی از پایگاه های مقاومت فلسطین در نزدیک برج های "المقوسی" در شمال غرب غزه باعث تخریب کامل این منزل و شهادت پدر این خانواده شده بود.
در این حادثه، جنگنده های اف 16 ارتش صهیونیستی سه بار شهر غزه و به ویژه دو پایگاه نظامی شهید عماد ابو قادوس و عبد العزیز رنتیسی را بمباران کردند.
جنگنده های ارتش صهیونیستی همچنین یک منطقه خالی از سکنه در شمال غرب رفح واقع در جنوب باریکه غزه را بمباران کردند که از خسارات احتمالی آن خبری منتشر نشده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۰ساعت 9:36  توسط ابو حسن  | 

خسوف ( ماه گرفتگی )

                                                                                                    خسوف (ماه گرفتگی) نشانه ای از قدرت خداوند

دیشب یکی از شبهایی بود که خداوند یکی از قدرتهای خود را به رخ بندگان کشید تا شاید کسانیکه در خواب غفلت به سر میبرند با این نشانه ها به یاد روز قیامت بیافتند چونکه این عمل بزرگ الان در حالی روی میدهد که ماه دوباره قابل دیدن است اما در روز قیامت این عمل چنان رخ میدهد که دیگر روشنایی و نور ماه و خورشیدی وجود ندارد و تاریکی سراسر دنیا را فرا میگیرد و قیامت برپا میشود اما ما چقدر خودمان را برای چنین روزی آماده کرده ایم جا دارد یک محاسبه ای گذرا از خود داشته باشیم که اگر چنین روزی پیش بیاید و تمام دنیا تاریک شود ما عملی برای نجات خود از آن روز داریم یا نه ؟

حاسبوا انفسکم قبل ان تحاسبوا (خودتان را محاسبه کنید قبل از اینکه محاسبه تان بکنند ) 

نگاهی علمی به خسوف ( ماه گرفتگی)                                                                                                                                                                                                                               در خسوف (ماه گرفتگی) زمین در حرکت مداری خود به دور خورشید سایه‌اش را، که در فضا در سمتی مخالف خورشید ممتد است، به دنبال می‌کشد. سایه زمین به شکل یک مخروط است که قاعده آن مقطع زمین و طول متوسط آن 1،380،000 کیلومتر است. طول این سایه ، بر اثر تغییر فاصله زمین از خورشید تا حدود 40000 کیلومتر نسبت به مقدا متوسط تغییر می‌کند. خسوف زمانی اتفاق می‌افتد که ماه وارد مخروط سایه زمین شود. 

شرایط وقوع خسوف
وقتی از بالا به دایرة البروج بنگریم به اشتباه گمان می‌کنیم که خسوف باید ماهی یک بار اتفاق افتد. خطای این دید وقتی آشکار می‌شود که از پهلو نگاه کنیم. آنگاه روشن می‌شود که این سه جرم در حقیقت بر یک خط واقع نیستند. ماه در نتیجه میل مدارش با دایرة البروج ، می‌تواند از بالا یا پایین مخروط سایه ، به فاصله‌ای که حداکثر 32،000 کیلومتر می‌شود بگذرد. برای اینکه خسوف برقرار باشد واقع شود باید دو شرط مهم زیر همزمان با یکدیگر برقرار باشند:
خورشید ، زمین و ماه ، باید بر خطی مستقیم واقع باشند یعنی ماه به حالت بدر از زمین دیده شود. این واقعه ماهی یک بار روی می‌دهد.
ماه در حرکت مداریش باید در حال عبور از دایرة البروج ، یعنی در یکی از عقده‌ها باشد.

بیشتر دیده شد که کره ماه نیمی از ماه را در زیر صفحه دایرة البروج به سر می‌آورد و نیم دیگر را بالای آن. دو نقطه‌ای که در آنها ماه صفحه دایرة البروج را قطع می‌کند عقدتین نامیده می‌شود: یکی از این دو عقده رأس (گره شمالی) است و دیگری عقده ذنب (گره جنوبی). خط واصل این دو نقطه را خط عقده‌ها یا خط گره‌ها نامند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم آذر ۱۳۹۰ساعت 9:7  توسط ابو حسن  | 

درگذشت 5نفر از معلمین آموزش و پرورش شهرستان میناب

                                                                                                                                                    با توجه به گزارشهای رسیده از آموزش و پرورش،دیروز صبح مورخه 19/9/90تعداد 5نفراز معلمین آموزش و پرورش شهرستان میناب که درحال رفتن به محل کار خود(روستای کرگان) از توابع این شهرستان بودند . که با یکدستگاه نیسان وانت روبرو برخورد نمودندوبه علت شدت جراحت وارده هر5نفر معلم دردم جان باختند ضمنا اسامی فوت شدگان به شرح ذیل می باشد 1-مرتضی ذاکرنشین 2-سید مرتضی اعلم کمالی 3-مجید پرهون 4-مصطفی سلیمانی 5-محمود پودات  

 که ما جوانان سیریک نیز به نوبه خود این ضایعه وارده را به خانواده های محترم ایشان و جامعه فرهنگی استان تسلیت میگوییم.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم آذر ۱۳۹۰ساعت 8:15  توسط ابو حسن  | 

درگذشت آقای عبدالرحمن عیسی زاده

                                                               

.   کاش آن شب را نمی آمد سحر

کاش گم در راه پیک بد خبر

ای عجب کان شب سحر اما به ما

تیره روزی آمد و شام دگر

دیده پر خون از غم هجران و او

با لب خندان چه آسان بر سفر

ای دریغ از مهربانی های او

دست پر مهر آن کلام پرشکر

غصه ها پنهان به دل بودش ولی

شاد و خرم چهره اش بر رهگذر

در ارزان زان ما بود ای دریغ

گنج پنهان شد به خاک و بی ثمر

تا پدر رفت آن سحر از پیش رو

بی نشان را خاک تیره شد به سر
                                                                                                                                
با کمال تأسف باخبر شدیم جناب اقای عبدالرحمن عیسی زاده  دار فانی را وداع گفت. این مصیبت را به ایشان و خانواده محترم و همچنین تمامی مردم سیریک تسلیت عرض می نماییم و از خداوند متعال برای متوفی طلب مغفرت و برای خانواده محترمشان صبر جمیل مسئلت می نماییم
                    روحش شاد و یادش گرامی

خدایا ! مرگ را برایمان مبارک گردان! خدایا ! ما را در سختیهای مرگ کمک کن! خدایا ! ما را در غم و اندوه عالم قبر، یاری فرما! خدایا ! ما را در تنگنای قبر حمایت فرما! خدایا ! ما را در تارکی قبر یاور باش! خدایا ! ما را در وحشت قبر یاری نما!

+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ساعت 11:31  توسط ابو حسن  | 

نگاهي كوتاه به شخصيت علمي شيخ عبدالكريم محمدي

 مصاحبه با استاد شيخ عبدالكريم محمدي

                                                                                                         با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما استاد بزرگوار، بسیار سپاسگذاریم از اینکه وقت خودتان را در اخیار ما قرار دادید.
- من هم عرض سلام دارم خدمت شما و همه ی کسانی که این مصاحبه را خواهند خواند و همچنین تشکر می کنم از شما بخاطر اهتمامی که به این مسائل دارید ...


س: برای شروع بفرمایید که شروع تحصیل و انگیزه ی ورود شما به مدرسه ی دینی چگونه بوده است؟
ج: تحصیلات من از سن قانونی ابتدایی در هرنگ که محل تولدم می باشد شروع شد و با پایان سال اول ابتدایی وارد مکتبخانه شدم. استاد من یک انسان باتقوا و بااخلاق به اسم "ملا غلام" بود. ایشان مؤذن مسجد جامع بود. مکتبخانه در نخلستان بود، جایی که استاد کار حصیربافی انجام می داد. آنجا قرآن می خواندیم و استاد فقط 10 تا 15 نفر دانش آموز می پذیرفت. من محبت خدا و رسول را از او یاد گرفتم و سعی می کردم در خدماتی که او انجام می دهد با او باشم و وقتی استاد عصر پنج شنبه ها نظافت مسجد را انجام می داد به او کمک می کردم، مثلا شيشه ي فانوس را با هم پاک می کردیم. در ابتدایی دوست داشتم با زبان قرآن آشنا شوم. به همین جهت پس از دوره ی ابتدایی در سال 49 ـ 48 به بندرلنگه رفتم و 6سال در بندرلنگه خدمت جناب آقای "شیخ محمدعلی خالدی" تلمذ کردم. در این اثناء دروس دبیرستان دوره ی قدیم را در سیکل اول آنجا گرفتم و پس از رسیدن به سن سربازی به خاطر علاقه به تحصیل سعی کردم در اولین فرصت مشکل سربازی را حل کنم. بهمین خاطر به سربازی رفتم و پس از پایان دوره ی خدمت سربازی، با راهنمایی "شیخ محمد ضیائی" به دانشگاه مدینه ملحق شدم و در دبیرستان دانشگاه دیپلم را تمام کردم و لیسانس شریعت را از آنجا گرفتم.

س: روش مطالعه ی شما و میزان آن در حین تحصیل و بعد از آن چگونه بوده است؟
ج: سعی می کردم وقتها را بیهوده نگذرانم و با مطالعه و تحقیق و کمک به همکلاسی هایم وقتم را پر کنم. در تمام دوره ی تحصیل این برنامه ی من بود. سعی می کردم اوقات استراحتم تنوع علمی باشد، یعنی وقتی از خواندن یک کتاب خسته می شدم، می رفتم کتاب دیگری می خواندم. از مرخصی ها کمتر استفاده می کردم. مثلا وقتی بندرلنگه بودیم مرخصی وسط هفته که طلاب به بازار می رفتند، من نمی رفتم. یا هفت سالی که در مدینه تحصیل کردم فقط دو بار به ایران آمدم. در کنار دروس دانشگاهی در حلقات علمی و قرآنی در حرم نبوی شریف شرکت می کردم و از "شیخ مختار شنقیطی" در این حلقه ها فایده هایی بسیار بردم. در 24 ساعت شبانه روز حدودا 16 ساعت را به مطالعه و تحقیق و تفحص می پرداختم و از اوقاتم به طور مفید استفاده می کردم و 8 ساعت را به استراحت و کارهای شخصی می پرداختم.


س: تفاوت بین روش سنتی و دانشگاهی در چیست؟
ج: روشها متفاوت است. در روش سنتی معمولا بر اعتماد به دانشی که داده می شود و احترامی که بین شاگرد و استاد وجود دارد تکیه می شود و معمولا در استفاده کردن از وقت مفیدتر است، اما در روش دانشگاهی فضای علمی بازتری وجود دارد و اگر خود شخص علاقه نداشته باشد چیزی یاد بگیرد، دانشگاه چیزی به او یاد نمی دهد. برای من که خودم علاقه داشتم یاد بگیرم هر دو فضا برایم مساوی بود. پس افرادی که خودشان به دنبال علم و تحقیق هستند، برایشان فرقی ندارد. اما از آنجا که روش دانشگاهی فضای علمی بازتری دارد، ذهنیت بازتری ایجاد می کند.

س: حفظ متون چه تأثیری در ارتقای علمی شما داشته است؟
ج: معمولا متون حاوی فرمولها و قواعد علمی مطمئن هستند. لذا آموزه هایی که انسان دریافت می کند آموزه هایی مطمئن هستند که در آینده با تحقیق و تفحص تبدیل به علم خود انسان می شود و در ایام تحصیل و تمرین پشتوانه ی علمی انسان هستند و رابطه ی تردیدی کاهش پیدا می کند.

س: چه نوع کتابهایی را بیشتر می خواندید؟
ج: بیشتر کتابهای علمی. و خواندن کتابهایی که مطالب کوتاه مدت در آن بود و یا مسائل روز در آن مطرح می شد را برای خود و دوستانم مصلحت نمی دیدم و همیشه به علوم پایدار تشویق می کردم تا علوم گذرا.

س: منهج علمی کدام یک از علماء در روش علمی شما مؤثر بوده است؟
ج: بیشتر متأثر به شخصیت علمی "امام الحرمین جوینی" هستم.

س: مدتی تألیف داشتید اما آن را متوقف کردید. چرا؟
ج: کتاب به اندازه ی کافی وجود دارد و به نسبت، افرادی که از کتاب استفاده کنند و بخوانند کمتر است لذا بر این دید هستم: طلبه هایی تربیت کنیم تا کتاب بخوانند و استفاده کنند. کتابهایی که تألیف کردم جای خالی آن احساس می شد و آنها را برای طلبه ها مهم می دانستم. مثلا اصول فقه، هنوز وارد منهج نشده بود و کتاب "مبانی اصول فقه" که به زبان فارسی نوشتم را در منهج یک ضرورت می دانستم و یا کتاب "سلم السالکین إلی ریاض الصالحین" جای خالی آن در برنامه ها احساس می شد. گرچه کتاب ریاض الصالحین وجود داشت اما چون کتاب قطوری بود استفاده از آن برای طلاب مشکل بود و استفاده از سلم می توانست طلاب را به مقاصد کتاب ریاض الصالحین برساند. و تجوید که ترجمه کردم به این منظور بود که کسی تجوید را نمی شناخت و چون تجوید در تخصص من نبود، کتاب یک متخصص تحت عنوان تجوید آسان را ترجمه کردم و آنرا وارد منطقه کردم.

س: ارتباط با جامعه چه تأثیری در علم شما داشته است؟
ج: آموزه های دین مجموعه آموزه هایی است که رفتار انسانی را تنظیم می کند و هرچه ارتباط با جامعه بیشتر باشد عمق آموزه های دینی بیشتر می شود و انسان تا در جامعه نباشد رفتاری در او شکل نمی گیرد.

س: درکل جایگاه علوم مختلف بویژه علوم دین را کجا می بینید؟
ج: علوم انسانی درباره ی احوال انسان بحث می کند، علوم انسانی زاییده ی تفکر و تجربه ی بشر می باشد و علوم دینی که از نقل به انسان می رسد خطاهای ناشی از تفکر انسانی را کاهش می دهد و به علوم انسانی جهت خدایی می دهد. لذا در رأس همه ی علوم، علوم دینی قرار می گیرد و سپس علوم انسانی و بعد از آن تجربی و ریاضی.

س: چه کار علمی می خواستید انجام دهید اما فرصت نشد و شما را متأسف کرد؟
ج: انسان زمانی تأسف می خورد که وقتهای هدر رفته داشته باشد. لذا تأسف و حسرت کار انسان مؤمن نیست. و تلاش من بر این بوده که تنبلی در من رخ ندهد. و آنچه به دست آمده توفیق باری تعالی است و اصل تأسف در برنامه ی من نبوده است. طبیعی است که انسان نمی تواند همه ی علوم را فراگیرد گرچه هم علاقه داشته باشد. لذا باید سعی کند اولویتها را رعایت کند و همچنین انسان باید سعی کند به دنبال علمی برود که به آن عمل کند و علمی که به عمل منتهی نشود علم به حساب نمی آید.

س: هزینه ی تحصیل خود را چگونه تأمین می کردید؟
ج: به نسبت هزینه ی تحصیل سعی می کردم که از نگاه ذهنی و قلبی به هیچ منبعی وابستگی نداشته باشم. هزینه ای که خدا روزی من کرده خانواده بود لذا پدرم که در حد متوسط کار می کرد، هزینه ی من را تأمین می کرد و دانشگاه مدینه نیز به من کمک هزینه می داد. من هدفمند مصرف می کردم تا جایی که پس انداز داشتم و به دیگر دوستانم کمک می کردم. پس از اتمام درسهایم با خانواده ی پدری ام به صورت اشتراکی زندگی می کردیم و از مدارس دینی حقوق نمی گرفتم چون به آن نیازی نداشتم و با لطف پروردگار دوستانی داشته ام که تا به حال زندگی ام را بدون هیچ قراردادی تأمین می کرده اند و این دوستان نیز متنوع بودند. لذا نمی توانم به یک منبع درآمد خاص اشاره کنم. شاید بتوانم بگویم در گذشته چه کارهایی انجام داده ام ولی به نسبت آینده به هیچ عنوان نمی توانم بگویم برای کسب درآمد می خواهم چه کاری انجام دهم.

س: چه توصیه ها و راهکارهایی برای مخاظبین که غالبا اهل علم هستند، دارید؟
ج: کوچکتر از آن هستم که اهل علم را توصیه کنم اما بطور کل انسان رابطه ی خوبی با خدا داشته باشد و بر حسب رضایت او و عقاب او عمل کند، بنابراین تنظیم رابطه ی انسان با خدا شرط اول است. شرط دوم تنظیم رابطه ی خودش با انسان است و سوم سعی بر خدمت کردن به انسانها در جهت رضای خدا.

برگرفته از سایت بستک

+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ساعت 9:16  توسط ابو حسن  | 

پیروزی اسلامگرایان در انتخابات پارلمانی مصر

                                 

    بر اساس آمارهای رسمی منتشر شده در انتخابات پارلمانی مصر اسلامگرایان با کسب بیش از 65 درصد آرا پیروز شده اند. 

ه گزارش الجزیره کمیته عالی انتخابات مصر اعلام کرد که حزب آزادی و عدالت که زیر شاخه سیاسی گروه اخوان المسلمین به شمار می رود 36،62 درصد و حزب سلفی النور 4،27 درصد آرا انتخاباتی را از آن خود کرده اند.
اما بنا به گفته دبیر کمیته عالی انتخابات مصر شمار کرسی هایی که هر فهرست انتخاباتی کسب می کند بعد از پایان مرحله سوم انتخابات در اواسط ژانویه اعلام خواهد شد.
بر اساس گزارش پایگاه خبری الیوم السابع مصر حزب آزادی و عدالت 3 میلیون و 565 هزار و 92 رای و حزب النور دو میلیون و 371 هزار و 713 رای و فهرست الوسط 415 هزار و 590 رای کسب کرده اند.

گفتنی است احزاب اسلامی در مجموع بیش از 6 میلیون و 352 هزار رای کسب کرده اند.

نگرانی رژیم صهیونیستی از پیروزی اسلام‌گرایان در مصر

مقامات رژیم صهیونیستی از دستاوردهای احزاب اسلام‌گرا در نخستین دور انتخابات پارلمانی مصر ابراز نگرانی کردند.

خبرگزاری آلمان از تل‌آویو گزارش داد، یووال اشتاینیتس (Yuval Steinitz)، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی گفت امیدوار است که مصر به کشوری اسلام‌گرا تبدیل نشود. وی به رادیو اسراییل گفت: «ما همچنان امیدواریم که معاهده صلح با مصر پابرجا بماند.»

گیلاد اردان (Gilad Erdan)، وزیر محیط زیست اسراییل هم گفت این رژیم باید مراقب روابط با دولتی باشد که در قاهره انتخاب می‌شود و باید هر کاری را برای حفظ معاهده 1979 با مصر انجام دهد.

این دو وزیر عضو حزب لیکود متعلق به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی هستند.

ایهود باراک، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی پیش از این گفته بود اسلام‌گرایی در کشورهای عربی «بسیار دردسرساز» است.

روزنامه یدیوت آحارونوت روز شنبه به نقل از وی نوشت: «زودهنگام است که گفته شود تغییرات چه نفوذی بر منطقه خواهد داشت. امیدوارم هر دولتی که در مصر شکل بگیرد، باید درک کند که هیچ گزینه‌ای جز پایبندی به چارچوب توافقنامه‌های بین‌المللی از جمله معاهده صلح با اسراییل ندارد.»

+ نوشته شده در  پنجشنبه هفدهم آذر ۱۳۹۰ساعت 10:3  توسط ابو حسن  | 

افتتاح بزرگترین مسجد اکراین

بزرگترین مسجد در پایتخت اوکراین پس از 17 سال ساخت به طور رسمی در پایتخت این کشور افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از منابع اینترنتی، ساخت مسجد "الرحمان" شهر "کیف" به عنوان بزرگترین مسجد اوکراین در سال 1994 آغاز شد، بخشی از ساختار این مسجد تا سال 2001 کامل شد، در آن زمان مسلمانان استفاده از بخشی از مسجد را که تکمیل شده بود آغاز کردند. اکنون ساختمانی که به طور کامل به بهره برداری رسیده ظرفیت یک هزار نفری دارد.

شیخ "احمد تمیم"، مفتی اوکراین، در جمع خبرنگاران گفت: مهمترین مشکلی که از سال 1994 برای جامعه مسلمان در ساخت این مسجد پیش آمده است فرآیندهای اداری بوده است.

وی اظهار داشت که برخی مقامات ملی تمایلی به امضا و یا صدور اسناد ضروری نداشتند که این امر در ساخت مسجد تأخیر ایجاد کرد
+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:46  توسط ابو حسن  | 

به دستور استاندار هرمزگان: 80 ميليارد ريال جهت توسعه همه جانبه سيريك اختصاص يافت

                                            اقای ابراهيم عزيزي استاندار هرمزگان دقایقی پیش در جلسه شوراي اداري شهرستان سيريك به سياست اجرايي دولت در خصوص خدمت رساني بيشتر به مناطق كمتر برخوردار اشاره كرد و اظهار داشت: كارها و اقدامات بسيار خوبي در زمينه ايجاد زير ساخت هاي مناسب در شهرستان سيريك در حال انجام است كه بايد برنامه ريزي كنيم تا به بهترين نحو از آنها استفاده شود.وي مجاورت شهرستان سيريك با دريا را يك مزيت بسيار خوب عنوان كرد و افزود: امروز بسياري از مناطق كشور از پتانسيل ها و فرصت هايي كه در شهرستان هاي استان هرمزگان همچون سيريك وجود دارد بهره مند نيستند كه بايد قدر آن را بدانيم و استفاده مناسب كنيم.

وي خاطر نشان كرد: اگر بخواهيم ميزان وظايف خودمان را نسبت به مردم بسنجيم و جايگاه و شان اين مردم غيور را در نظر بگيريم هنوز جاي كار بسياري در اين مناطق وجود دارد.

ابراهيم عزيزي ادامه داد: جلوگيري از مهاجرت مردم به مركز استان جهت جستوجوي فرصت ها و به واقع در گام بعد مهاجرت معكوس از مركز استان به شهرستان ها مي تواند خدمت رساني را تسهيل كند.

وي تصريح كرد: بايد نگاه جامع تري جهت توسعه همه جانبه شهرستان هاي شرق استان اعمال شود كه در همين راستا 80 ميليارد ريال جهت توسعه همه جانبه سيريك اختصاص مي يابد.

عزيزي برخي مشكلات شهرستان سيريك را خشكسالي و صدمه به حوزه كشاورزي، عمران شهري و روستايي، پائين بودن سرانه تخت هاي بيمارستاني اين شهرستان، سرانه ورزشي و ضريب پوشش تلفن همراه و همچنين تراكم دانش آموزان عنوان كرد.

وي استفاده از راه هاي دريايي جهت جابجايي مسافر، استفاده از فناوري هاي نوين در كشاورزي و رونق نسبي صيادي را از اقداماتي دانست كه موجب اسفاده بهتر از فرصت هاي خوب شهرستان سيريك مي شود. 

و همچنین استاندار در بین مردم سیریک اظهار داشتند : قصد داریم مشکلات روستاهای شهرستان سيریک را بطور ویژه رصد و پیگیری کنیم.

وی در بازدید از اسکله شهرستان سیریک خواستار انجام بررسی‌ها به منظور ایجاد و راه‌اندازی گمرک تخصصی در این اسکله با هدف صادرات و واردات محصولات کشاورزی در سیریک شد.

قابل ذکر است در این بازدید استاندار هرمزگان دستور تشکیل جلسه ای تخصصی با حضور مدیر کل بنادر و دریانوردی، مدیرکل بندر شهید با هنر و گمرک به ریاست معاونت امور عمرانی استانداری جهت بررسی و اقدام فوری برای راه اندازی گمرک سیریک را صادر کرد.

+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم آذر ۱۳۹۰ساعت 10:44  توسط ابو حسن  | 

با حضور استاندار هرمزگان؛ سی و دومین شهرداری هرمزگان ، شهرداری بندر گروگ افتتاح شد

                                    با عرض سلام ، خیر مقدم و خوشامدگویی خدمت استاندار محترم و اولین شهردار شهر بندری گروگ 

بعد از گذشت چند ماه از شهر شدن گروگ و این همه انتظار  بالاخره شهردار گروگ معرفی شد و مردم شهر گروگ خوشحال و با دلی پر از امید به استقبال اولین شهردارشان رفتند  شهرداری شهر گروک به عنوان دومین شهر از شهرستان سیریک و سی و دومین شهر استان هرمزگان با حضور استاندار هرمزگان افتتاح شد.

 آقای ابراهیم عزیزی استاندار هرمزگان  بعد از ظهر دوشنبه هفتم آذرماه در مراسم افتتاحیه سی و دومین شهرداری استان هرمزگان اظهار داشت: شهر تازه تاسیس گروک از توابع شهرستان سیریک دارای پتانسیل های خوبی به لحاظ نزدیکی به دریا و ساحل بکر آن دارد که لازم است شهرداری این شهر جهت فضا سازی مناسب اقدام نماید.

وی اضافه کرد: ظرفیت ها و پتانسیل هایی که در مناطق شرقی هرمزگان وجود دارد بی نظیر است که می توان با یک اراده مردمی آن را به فرصت تبدیل و از آن بهره برد.

وی گفت: اراده مردم هر جا پای کار بوده همه امورات به نحو اکمل انجام گرفته است و شهرداری ها با مشارکت مردمی می توانند در ساختن شهرها و روستاهای زیبا با سرعتی بیش از پیش حرکت کنند.

وی ادامه داد: مردم هر شهر و یا روستا با احساس مسئولیت جمعی، می‌توانند مهمترین نقش را در توسعه محل زندگی خود داشته باشند.

قابل ذکر است شهر جدید‌التأسیس گروک ۵ هزار نفر جمعیت و در فاصله ۵ کیلومتری مرکز شهرستان سیریک قرار دارد.

در این مراسم مهندس فرامرز رضوانی طی حکمی از سوی استاندار هرمزگان بعنوان نخستین شهردار شهر گروک معرفی شد که این پست جدید را خدمت این بزرگوار تبریک عرض میکنیم و امیدواریم که با همکاری مردم بتوانند شهر گروگ را به ان جایگاه واقعی اش برسانند انشاا...   

+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم آذر ۱۳۹۰ساعت 9:51  توسط ابو حسن  | 

حجاب و عفاف مایه عزت زن

حجاب کامل زن مایع غرور و عزت نفس او میشود و ارزش های درونی او را حفظ و او را متین و با وقار نشان میدهد . لباس های تنگ و بد حجاب باعث میشوند که عزت نفس زن لکه دار شود و نگاه های در کمین نشسته متوجه او شوند چرا که توجه های دیگران به او نه به خاطر خودش و شخصیتش بلکه به خاطر اندام اوست . پس یک زن عزیز و مومن همه تلاشش در جهت نشان دادن ایمان خودشاست                                                                                                        پوشش، اصیل ترین وقوی ترین اهرم بازدارنده برای زنان مسلمان است. حجاب سمبل مقاومت زن است، حجاب مانع سوء قصد دیگران به زن میشود ، حجاب زن را به جایگاه واقعی اش میرساند و او را تا اوج آسمانها بالا میبرد ، حجاب صدفی است که گوهرگرانبهای هستی زن رادربرمی گیردوبرشخصیت اومی افزاید.بنیان نهان خانواده فقط باپاسداری ازحجاب ، درخشش وبالندگی لازم راپیداخواهدکرد و برعکس بی حجابی انسان را خار و ذلیل میکند و او را از درجه انسانیت میاندازد تا جائیکه از  حیوان هم پست تر و گمراهتر میشود و (کالانعام بل هم اضل ) خواهد شد و در اخرت نیز بهتر از این نخواهد بود همانطوریکه رسول خدا(ص) در ضمن گفتاری فرمود:دو دسته اهل دوزخ هستندوحتی بوی بهشت(که تا پانصد سال راه به مشام می رسد)به مشام آنها نخواهد رسید:

1-ستمگران تازیانه به دست که با تازیانه مردم را بی خودی می زنند 

2-زنان بد حجاب و برهنه ای هستند که با زرق و برق،خود را به مردم نشان داده وهوسهای آنها را به سوی خود جذب می کنند،موهای سر شان همچون کوهانهای شترسبکسر عربی است

همچنین میفرمایند:زنی که از خانه اش در حالی که خود را آراسته و بزک کرده

و عطرزده(بی آنکه پوشش اسلامی را رعایت کند)برای هر گامی که آن زن در بیرون خانه برمیدارد.

خانه ای در دوزخ برای شوهرش ساخته میشود شد

زنان در جامعه امروزی از غربیهایی پیروی میکنند که زن را بعنوان یک کالایی برای رسیدن به هدف و تبلیغات خودشان استفاده میکنند و شیطان در انان چنان رخنه کرده که اصل خود را فراموش کرده اند در حالیکه چنین نیست ،

تن آدمی شریف است به جان آدمیت

نه همین لباس زیباست نشان آدمیت

در پایان با چند قطعه شعر  در وصف حرمت زن کلام را کوتاه میکنم امید است که زنان با  پوشیدن لباس های اسلامی از این گناه کبیره که باعث رها شدن تیری زهر آلود از جانب شیطان به سوی مردان می شود و باعث رو سیاهی او در روز حساب و در پیشگاه حق است جلوگیری شود.

حرمت زن به حیا وعصمت اوست       

عزت ومنزلت زن همه درعفت اوست

 

زن وجودی است که گرحفظ کندحرمت خویش              

ازسمک تابه سمادایره دولت اوست

 

زن وجودی است که گرتابع شیطان نشود         

خلق عالم همه راسربه ره خدمت اوست

 

نام مادرکه مقدس ترازاونامی نیست                                                                                                       مایه فخرزن وآینه ی طلعت اوست

+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:17  توسط ابو حسن  | 

اعتیاد بلای خانمانسوز

                    چهره ای که بارها در گوشه و کنار شهرها مشاهده میکنیم پدیده اعتیاد یکی از معضلات جامعه امروزی بشر و پدیده شوم و خطرناکی است که همه ساله گروهی از انسانها را چنین به کام بدبختی و فلاکت می‌کشاند و امید به زندگی را در جوانان کاهش میدهد گروههایی از نسل جوان به زعم خویش،برای رسیدن به استقلال، خروج از کنترل والدین ،بر طرف کردن مشکلات خود ، بی خیالی زدن خود بدلیل نرسیدن به شخصی و فراموشی مسایل و بحرانها، مصرف مواد افیونی را تجربه می‌کنند و با این بهانه های کاذب به این دام میافتند اما بهترین اقدام برای کمک به خانواده‌ها در این زمینه آگاه کردن جوانان ازمضرات اعتیاد و تلاش بیشتر نیروی انتظامی در مبارزه با قاچاقچیان و توزیع‌کنندگان مواد مخدر است که این نیز باید خود مردم شهر پیگیر ان باشند و این را هم بدانیم که در برابر این معضل بزرک همه مردم مسئولند با توجه به زیاد شدن اعتیاد در جامعه بنده لازم دانستم بعضی از عوارض اعتیاد را ذکر کنم انشاا... که مثمر ثمر واقع شود 
عوارض اعتیاد : عوارض اعتیاد خانمان برانداز است ، مرگ است که بصورت تدریجی حادث می شود ، و ای کاش فقط مرگ بود و با مردن فرد معتاد بسنده می کرد خانواده معتاد به نیستی کشیده می شوند ، اطرافیان عزت و آبرو و اعتبار اجتماعی خود را از دست می دهند .
علاوه بر عوارض جسمانی که بصورت مسمومیت حادث می شود ، مسائل روانی اجتماعی آن کمتر از مسائل جسمی نیست . به تدریج که اعتیاد شروع می شود منابع مالی فرد رو به کاهش می رود ، ضمن اینکه فرد از نظر مالی قدم به قدم عقب می نشیند از نظر روانی بدلیل تضاد بین تمایل به کشیدن ، و احساس پشیمانی و گناه بعد از مصرف و مشغول به خود شدن ، مستعسل ودرمانده ، دچار رکود و سستی شده ، بی نظمی و غیبت در کسب و کار شروع می شود . فرد برنامه ریزی و دوراندیشی خود را از دست می دهد و لحضه ای زندگی می کند ، پسرفت شغلی پسرفت بیشتر مالی را نیز بهمراه دارد ، و بمرور که شغل خود را از دست می دهد برای تامین منابع مالی خود دچار مشکل می شود ، تا جایی که دیگر به خود توجه نداشته وضعیت جسمانی و سر و وضع بیمار پسرفت می کند ، و دیگر ظاهر و لباس و آراستگی برای فرد اهمیت ندارد ، عدم دسترسی به مواد ، همچنین با شروع علایم محرومیت و عدم تامین نیازهای اولیه مثل غذا و پوشاک ، عدم توانمندی نسبت به سرنوشت خود و خانواده ، و نیاز به تهیه مواد به هر قیمتی ، فرد تعادل روانی شخصیتی خود را از دست داده ، شخصیت فرد مضمحل شده فرو می پاشد ، و زمینه برای سوء استفاده انسانهای شرور و سوداگران مرگ از فرد معتاد مهیا می گردد ، و فرد در برابر هر پیشنهادی بشرط تامین شدن مواد سر تسلیم فرود می آورد . فرد ضمن اینکه از نظر ظاهر و ترکیب از حالت انسان نرمال بدر آمده ، از نظر شخصیتی آمادگی دست زدن به هر اقدامی را دارد . غالبا این افراد دست بکارهای دون مایه همچون قرض گرفتن پول بدون احساس مسئولیت نسبت به باز پرداخت آن ، گرفتن پول از اطرافیان با ضرب و جرح ، فروش لوازم منزل ، دله دزدی ، و در نهایت به خرید و فروش و توزیع مواد تن می دهند . و در واقع اینجاست که اعتیاد انسان را از درجه اعلاعلیین به درجه اسفلوسافلین پایین می آورد ، و خانواده را و در جمع اجتماع را به نیستی می کشاند . 
و همیشه دعا کنیم که خدایا به هیچ خانواده ای در کل کره خاکی دو چیز نده : اول معتاد و دوم بیمار روانی ، که اولی به مراتب مصیبت بار تر از دومی است .
+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:20  توسط ابو حسن  | 

جزئياتي از پناهگاه فول امكانات قذافي

400 زن محا فظ قذا فی کجا هستند؟
با گذشت چند هفته از كشته شدن سرهنگ قذافي در ليبي، هنوز ابعاد زيادي از زندگي اين مرد مرموز براي مردم ليبي و جهان پنهان مانده است. به گزارش خبر گزاری مهر به نقل از الشرق الاوسط با فتح مقر قذافی در «باب العزیزیه» ابهام ها در مورد چگونگي زندگي قذافی و فرزندانش و همچنین 400 محافظ زن وی افزایش یافته است؛ که همواره سوژه جنجالی رسانه های بین المللی بودند اما اینک رسانه ها و بسیار ی از مخاطبان شان، بیش تر از همه چیز نگران سرنوشت آنها هستند! نخستین حضور محافظان زن در کنار معمر قذافی به دهه 90 بر می گردد،زمانی که آنها در واقع جایگزین بادی گارد های تبعه آلمان شرقی شدند. بر اساس گزارش ها تعداد این محافظان از 40 تا 400 نفر ذکر شده که نام رسمی آنها «محافظان انقلابی» اما آنها بیشتر به نام «زنان آمازون» شهرت یافته اند. گفته می شود که انهارا از هنگام شیر خوارگی بر می گزیدند و هنگامی که آماده پیوستن به گروه محافظان قذافی می شدند، سوگند یاد می کردند که جان خود را برای دفاع از رهبرشان فداکنند.
این محافظان را برای آموزش و تمرین به آکادمی پلیس طرابلس می فرستادند و در آنجا آنها آموزش نظامی و رزمی بسیار سختی را می گذراندند و هر کدام ازآنها با طرز استفاده از انواع اسلحه آشنایی کامل دارند. محافظان قذافی تنها از میان دختران لیبیایی انتخاب نمی شدندبلکه در میان ها دخترانی از کوبا و سایر کشو رهای عربی وجود دارند، هرچند برخی گزارش ها تأکید دارند که اکثریت آنها کوبایی هستند. ازدواج نکردن این دختران مهترین شرط پیوستن به گروه محافظان قذافی است هر چند که نمی توان وجود چنین شرطی را مو رد تأکید قرار داد. در سال 1988 به دنبال حمله گروه های اصولگرای اسلامی به کاروان رهبر لیبی، زنی که رییس محفظان بود ضمن پرتاب خود روی قذافی با نثار کردن جان خویش رهبر محبوبش را نجات داد،هفت محافظ زن دیگر نیز در این حادثه کشته شدند.
ناگفته هایی محرمانه از معمر قذافی 
ُاماط ُ محافظ شخصی معمر قذافی پرده از چهره پنهان پادشاه پادشاهان آفریقا بر داشت.
روزنامه الشروق الجزایر به نقل از «اماط» محافظ شخصی معمر قذافی حاکم سابق لیبی زوایای پنهانی از زندگی شخصی این مستبد را فاش ساخت. محافظ شخصی قذافی در گفت و گو با این روزنامه الجزایری گفت: قذافی سرمایه عظیم مردم لیبی را صرف عیاشی های شبانه و میهمانی های مجلل زندگی خود و پسرانش می کرد.وی افزود: قذافی با بهره برداری از رسانه ها سعی در نشان دادن چهره ای متفاوت از خود بود تا بدین وسیله جایگاه اجتماعی و سیاسی خود را در بین مردم لیبی حفظ کند. اماط یاد آور شدکه من و قذافی هر دو از یک قبیله به نام قذافه هستیم و در ابتدا از محافظان شخصی او بودم ولی از زمانی که چهره حقیقی او را مشاهده کردم از کارم کناره گیری کردم و دیگر به آن باز نگشتم.
محافظ شخصی قذافی افزود: حاکم سابق لیبی را شیطانی یافتم که نه نماز می خواند و نه روزه می گرفت و انسانی زناکار، همجنسگرا، فاسد و مناصب شغلی اشخاص را در ازای تجاوز به حرمت آن ها به ایشان عطا می کرد. وی با بیان این که به یقین می توان گفت که 90 درصد وزرای او در ازای پرداخت این در خواست قذافی به مناصبشان رسیده اندو تعداد کمی هم که به این خواسته تن نداده اند باز هم به نحوی به دختران و زنان آن ها تجاوز شده است. محافظ شخصی قذافی تصریح کرد که دلیل ضعیف بودن میزان وفار داری اطرافیان وی نیز به همین دلیل است. وی اضافه کرد که قذافی در تمام طول روز به عیاشی، هرزگی با زنان بود و هیچ سر گرمی دیگری نداشت و هیچ برنامه تلوزیونی را به غیر از اخبار مشاهده نمی کرد. او حتی یک توپ فو تبال یا یک تنیس هم نداشت. «اماط» ادامه داد که اگر قذافی مهمانی داشت برای حفظ ظاهر در هنگام اذان به نماز می ایستاد در صورتی که در زندگی روز مره نه نماز می خواند نه روزه می گرفت. وی، گفت که قذافی یک دیوانه و خود شیفته واقعی بود وبسیار دوست داشت که خود را در ظاهر انسانی پاک نشان دهد در صورتی که حقیقت چیز دیگری بود. او ظالم، مستبد و فاسد بود. اماط در مورد خیمه قذافی نیز گفت: ازاین خیمه فقط برای پذیرایی از مهمانانش استفاده می کرد و این فقط ظاهر امر بود و او در کاخ های مرفه زندگی می کرد. وی همچنین یاد آور شد که قذافی تنها یک زن داشت به نام «صفیه» که همچون بردگان زندگی می کرد و از تمام روابط و جزئیات زندگی قذافی با خبر بود ولی قادر به انجام هیچ گونه دخالتی نبودو پرستار بلغاری نیز معشوقه اصلی وی بود.

+ نوشته شده در  یکشنبه ششم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:53  توسط ابو حسن  |